Hlavní navigace

Dial Telecom se mění na Quantcom. Koncové služby vyčleňuje do providera Pe3ny

6. 1. 2022

Sdílet

Quantcom Autor: Quantcom

Společnost Dial Telecom mění název na Quantcom. Zároveň se bude zaměřovat pouze na služby pro firmy a velkoobchodní partnery. Nabídku pro domácnosti vyčleňuje do dříve koupeného providera Pe3ny. Už proběhla akce odštěpením.

Quantcom provozuje síť s 4700 kilometry optických vláken a dokončuje upgrade agregačních metropolitních sítí v Praze a Brně na 100Gb. Patří mezi největší tuzemské vlastníky optiky. Původní Dial Telecom vznikl v roce 2000, založili ho manažeři z firmy Globix. Nejdříve šlo o firmu zaměřenou na obchodování s hlasovými službami.

“Chceme se odpoutat od minulosti, kdy jsme měli různá zaměření. Chceme, abychom byli snáze identifikovatelní, abychom říkali už názvem, že poskytujeme služby v telekomunikacích a jsme profesionálové. Název Dial Telecom dnes už tuto funkci neplní, protože dial je v angličtině vytáčet. To odkazuje k dávným počátkům naší firmy a vytáčený internet je dnes  spíš už jen pro pamětníky,” uvádí Quantcom.

Společnost má 150 zaměstnanců. Tržby v roce 2020 činily přes 863 milionů korun. Konsolidovaný zisk EBITDA celé skupiny činil 318 milionů.

Dial Telecom během svého působení koupil několik firem, konkrétně InWay, net4net (TransgasNet), Telekom Austria (značka Volný), Maxprogres, Matrigo a Pe3ny Net. Dial rovněž vlastnil minoritní podíl v ČD-Telematice.

V představenstvu Quantcomu působí Tomáš Strašák, Zdeněk Sivek a Ivo Stach.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).