Hlavní navigace

Digi TV nabídne dva fotbalové přenosy v pražském a brněnském multikině

Sdílet

Jan Brychta 28. 1. 2019
Fotbal Autor: Pxhere.com

Přelom února a března využije satelitní a OTT operátor Digi TV k tomu, aby v rámci akce Fotbal v kině zprostředkoval tuzemským fotbalovým nadšencům dvojici přímých přenosů ve  vybraných kinosálech sítě Cinema City. 

V neděli 24. února nasadí v Praze, Brně a Bratislavě utkání britské Premier League mezi Manchesterem United a Liverpoolem. O týden později během první březnové neděle se pak na plátnech stejných kin objeví španělské El Clásico, tedy souboj mezi Realem Madrid a FC Barcelona. 

Fanoušci sice už znají projekce na velkoplošných obrazovkách v restauracích i na náměstích, ale obraz v HD kvalitě v potemnělém kině přinese zase zcela něco nového, slibuje Viktor Blažek, šéfredaktor programu Digi Sport.


Autor: Digi Sport

Viktor Blažek

Digi TV drží pro Českou a Slovenskou republiku exkluzivitu na několik zásadních událostí ze světa sportu. Programy Digi Sport 1 a 2 v HD kvalitě pak má ve své nabídce i další v Česku působící satelitní a IPTV operátor T-Mobile

Organizátor doporučuje online rezervaci

Po zakoupení vstupenky se budou moci návštěvníci zapojit do divácké soutěže a vyhrát vstupenky na podzimní zápasy odvysílaných klubů. Jak uvedl pro server DigiZone mediální zástupce operátora Jaroslav Martínek, ceny vstupenek ještě nebyly stanoveny. 

Funguje zatím pouze formulář pro zaslání obchodní nabídky na microsite Fotbal v kině, který ale neznamená automatickou odpověď s dalšími detaily. Je proto možné, že operátor ceny stanoví až na základě reálného zájmu diváků. Počet vstupenek v sálech je limitovaný a zaregistrovaní diváci získají jako první informaci o zahájení předprodeje, upozorňuje Blažek. Cenu vstupenek na utkání chce Digi TV oznámit v momentě zahájení předprodeje.

Konkrétně se budou moci fotbaloví fanoušci vydat do multiplexů Cinema City na pražském Chodově, v brněnském Velkém Špalíčku a do bratislavského Auparku. Výkop prvního utkání mezi Manchesterem a Liverpoolem je naplánován na neděli 24. února v 15:05 hodin, Real Madrid nastoupí proti FC Barcelona v neděli 2. března od 20:45 hodin. 

Jak se uvádí v rozeslané tiskové zprávě, kina sice čas od času vysílají přímé přenosy z opery, baletů nebo koncertů vážné hudby, ale sportovní zápasy nejsou zdaleka tak časté. V Hradci Králové se v roce 2006 vysílaly přenosy z fotbalového mistrovství světa, kde Česko skončilo po prohře Ghanou. O čtyři roky později vysílalo přenosy z fotbalového mistrovství světa v Jihoafrické republice pražské kino Atlas.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.