Hlavní navigace

Digitální rozhlas je mezi prioritami ČTÚ na rok 2021

21. 1. 2021

Sdílet

DAB+ digitální vysílání Českého rozhlasu Autor: Český rozhlas

Český telekomunikační úřad zařadil mezi své letošní priority digitální rozhlas DAB+. Oznámil to ve své pravidelné monitorovací zprávě. „ČTÚ dokončí mezinárodní koordinaci kmitočtových bloků ve III. pásmu, určených pro rozvoj digitálního rozhlasového vysílání na platformě T-DAB, a navrhne další postup pro udělení práv k využívání těchto rádiových kmitočtů,“ stojí v dokumentu.

Na konci roku mimo jiné vyprší platnost stávajících kmitočtových přídělů pro digitální multiplex Českého rozhlasu. Ohledně kmitočtů se dá očekávat značná politická debata, protože do sněmovny zároveň dorazila vládní novela zákona o elektronických komunikacích. Ta počítá s tím, že Český rozhlas dostane ze zákona svůj vlastní multiplex, přičemž ČTÚ mu má předem přidělit bez výběrového řízení ty rádiové kmitočty, o které rozhlas požádá. Pokud legislativní proces nenabere zpoždění, měli by poslanci stihnout projednat obsáhlou novelu ještě v prvním pololetí. Momentálně je zařazena k prvému čtení na aktuální schůzi sněmovny, pak se jí budou zabývat poslanecké výbory.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 2. 2021 9:58

  Pepazdepa

  ČTÚ dokončí mezinárodní koordinaci kmitočtových bloků ve III. pásmu, určených pro rozvoj digitálního rozhlasového vysílání na platformě T-DAB, a navrhne další postup pro udělení práv k využívání těchto rádiových kmitočtů .


  Na CCIR pásmu mi to poslední dobou připadá jako obrovský chaos anonymních stanic.
  ( Hlavně bez RDS ).

  Na DAB+ se mi líbí přehledně pojmenované stanice, bez rušení, názvy produkce apod.
  Podobně jako na internetových rádiích .
  Prostě paráda .

  Dnes už taky nikdo nepoužívá telefonní budku, pevnou linku.

  Pevné linky změnily svůj druh použití na Datový provoz .

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).