Hlavní navigace

Do české firmy GoodData vstoupila americká Visa

20. 5. 2020

Sdílet

GoodData - logo

Business intelligence firma GoodData, kterou v roce 2007 založil český podnikatel Roman Staněk, získala dalšího vlivného investora. Stal se jím největší globální provozovatel elektronických plateb Visa.

Visa do firmy nevstupuje pouze coby investor, ale také jako strategický partner. GoodData, která se od začátku zaměřují na poskytování BI nástrojů ve formě SaaS, mají mezi svými investory řadu zvučných jmen již z minulosti (Tim O'Reilly, Esther Dyson, Marc Andreessen, Ben Horowitz, General Catalyst Partners, Andreessen Horowitz, Fidelity Growth Partners Europe), nikdy se však zatím nejednalo o tak vlivnou společnost navíc s vlastním přístupem k množství extrémně zajímavých dat. 

„Investice nám umožní více se zaměřit na interaktivní samoobslužnou analýzu, uživatelská rozhraní či datové vizualizace. Také nám umožní rozšířit naši zákaznickou podporu pro správu komplexního řízení dat, dodržování předpisů, kybernetické bezpečnosti a ochrany soukromí,“ vyjmenovává Staněk, který stále osobně zastává pozici ředitele společnosti.

Přesná výše investice nebo velikost podílu, který Visa ve firmě získala, nebyly zveřejněny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).