Hlavní navigace

Do Prahy vůbec poprvé míří Maker Faire, největší světová akce pro bastlíře

20. 12. 2017

Sdílet

Maker Faire

Příští rok se v Praze vůbec poprvé odehraje akce Maker Faire, která se uskuteční o víkendu 14. a 16. dubna na Výstavišti Praha v Holešovicích (aktualizováno: termín byl posunutý na 23. až 24. června). Organizátoři už spustili oficiální web. Program a další detaily prozatím zveřejněny nejsou a podle informací Lupy se na všem postupně pracuje. Zájemci si svůj projekt mohou přihlásit.

Tuzemský Maker Faire také hledá další partnery akce. Hlavním a již zveřejněným sponzorem je výrobce 3D tiskáren Prusa Research. Akci u nás pořádá organizace Žádná věda, která stojí třeba za akcí Stratocaching.

Maker Faire je celosvětově významná síť akcí, kterou před lety rozjel časopis Make. Jde o velké festivaly, kde se setkávají fanoušci hardwaru, 3D tisku, elektroniky, počítačů, kutilové a tak dále. Maker Faire se postupně šíří do řady měst. Majitel práv zájemcům o organizaci lokální pobočky prodává licenci.

Hlavní akce se pořádají v Silicon Valley a New Yorku, silný je ale také čínský Šen-čen a některá evropská města. Pro nás byl doposud nejblíže Maker Faire v Berlíně a Vídni.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).