Hlavní navigace

V Radě Českého rozhlasu zase usedne Tomáš Kňourek. O dalším radním rozhodne 2. kolo

13. 3. 2019

Sdílet

Tomáš Kňourek Autor: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Sněmovna rozhodla o doplnění Rady Českého rozhlasu, kde jsou momentálně dvě volná místa. Obsazeno bude ale zatím jen jedno z nich. V tajné volbě dostal nejvíc hlasů publicista Tomáš Kňourek. Podpořilo ho 95 poslanců, potřeba bylo alespoň 88.

O druhém radním se rozhodne v dalším kole, do kterého postoupili textař Jan Krůta (70 hlasů) a bývalý šéf ostravského televizního studia Ilja Racek (63 hlasů). Pod čarou skončili porodní asistentka Zoša Vyoralová (61 hlasů), bývalý šéf advokátní komory Martin Vychopeň (16 hlasů) a novinář David Soukup (6 hlasů). 

Kňourek bude radním už podruhé, jeho první mandát mu vypršel v polovině února. „V radě jsem měl na starosti komunikaci s koncesionáři a vyřizování jejich podnětů a stížností. Považuji to za velmi, velmi, velmi, velmi důležité. Zodpovídáme se sněmovně, ale především koncesionářům, kteří sněmovnu volí. Na základě těchto stížností a podnětů přijala rada několik usnesení, proto považuji tuto zpětnou vazbu za velmi cennou,“ představil se poslancům při únorovém veřejném slyšení.

Od členů mediálního výboru si vyslechl kritiku za účast v porotě Krameriovy ceny spojené s konspirativními weby, nebo za své ostré sloupky pro Parlamentní listy. Do širšího povědomí vstoupil mimo jiné kvůli výhradám k domnělému pornu odvysílanému na stanici Vltava nebo nespokojenosti se zpracováním reportáže Janka Kroupy o Agrofertu.

„Celý profesní život pracuji v médiích, zajímá mě tedy velmi zpravodajství a publicistika. Vznikla řada usnesení, kdy jsme i zkracovali odměny generálnímu řediteli, což se třeba u sesterské Rady České televize na Kavčích horách neděje. Toto jsou oblasti, kterým bych se chtěl věnovat i nadále,“ avizoval Kňourek.

Rada Českého rozhlasu mimo jiné volí generálního ředitele nebo schvaluje rozpočet. Má celkem devět členů, jejich mandát trvá šest let.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).