Hlavní navigace

Do roku 2020 chtějí německé televize ARD a ZDF vypnout SD vysílání na satelitu

21. 2. 2018

Sdílet

HDTV Autor: Wikimedia

Výbor pro využití koncesionářských poplatků navrhl dvojici veřejnoprávních vysílatelů ukončení SD vysílání programů skupin ARD a ZDF z družice Astra 19,2 ° do poloviny roku 2020. O rozhodnutí informoval server BroadbamdTVNews.com. Stanice by měly nadále vysílat pouze v HD a změna je podle citovaného článku zapříčiněna čistě možnou úsporou nákladů.

Na nutnosti přechodu satelitních kanálů na HD vysílání se shodl kulatý stůl operátorů i jednotlivých stanic, ze kterého rozhodnutí komise KEF vycházelo. Pro veřejnoprávní stanice jde o poměrně logický krok, jejich HD vysílání je na satelitu dostupné zdarma. Ale pouze pětina německých domácností si předplácí platformu HD+, která nabízí HD verze komerčních programů. 

Většina německých domácností se tak spokojí s příjmem SD verzí komerčních stanic a případné ukončení SD vysílání by pro komerční stanice typu RTL, Sat1 nebo ProSieben mohlo znamenat úbytek diváků a pokles reklamních příjmů. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 2. 2018 19:50

    Pamětník

    Už vidím, jak Němce bude poučovat o správných a samozřejmých metodách přechodu na placené satelitní vysílání v HD jejich soukmenovec Áda sHitler. :-D

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).