Hlavní navigace

Dodám vám systém na otevření dat ARES za 1 Kč, nabízí ministerstvu Michal Bláha

9. 11. 2017

Sdílet

Provozovatel serveru HlidacStatu.cz Michal Bláha poslal ministerstvu financí oficiální nabídku, že vyřeší jeden z problémů, který brání zpřístupnění údajů z rejstříku ekonomických subjektů (ARES) ve formátu otevřených dat.

Podle interního materiálu ministerstva, který Bláha nedávno zveřejnil, příslušní úředníci odhadli náklady na úpravy systému na 2 miliony Kč. Bláha teď úřadu nabízí vybudování aplikace, která by data publikovala, za cenu 1 Kč. 

Součástí nabídky je analýza požadavků na datovou sadu, vytvoření aplikace, otestování, nasazení do provozu, servis a pronájem serverů na tři roky. Ministerstvu mají zůstat veškerá autorská práva k aplikaci, včetně zdrojových kódů.

Bude zajímavé sledovat, jak ministerstvo financí na nabídku zareaguje. Podle zmíněného interního dokumentu každopádně cena není jediným důvodem, proč se zodpovědní úředníci k otevření dat ARESu staví negativně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).