Hlavní navigace

Doručování nákupů drony spustíme během několika měsíců, oznámil Amazon

6. 6. 2019

Sdílet

Amazon Prime Air - dron Autor: Amazon

Na konferenci v Las Vegas Amazon představil novou verzi dronů, které se mají v blízké budoucnosti postarat o doručování nákupů zákazníkům až domů. Podle zástupců firmy mají první drony začít v praxi fungovat během několika měsíců. Kdy přesně a v jakých lokalitách chce s drony začít, ale firma neupřesnila.

Nový model dronu má umět doručit balíček vážící maximálně cca 2,3 kg (5 liber) na vzdálenost až 24 kilometrů (15 mil). Taková cesta mu má trvat asi půl hodiny. Stroj je schopný létat ve dvou modech: vzlétat a přistávat bude vertikálně, jako vrtulník. K cíli pak bude putovat v horizontálním letovém modu – ve vzduchu se „nakloní“ a kryty rotorů (těch má celkem šest) mu začnou sloužit zároveň jako jakási křídla (viz video níže).


Autor: Amazon

Amazon ujišťuje, že své drony vybavil nejrůznějšímmi technologiemi, které mají zajišťovat, že se vyhnou překážkám a bezpečně přistanou na místě, kde se nevyskytují lidé, zvířata a ni žádné další věci. Drony mají mít určitou autonomii a samy se rozhodovat, jak se vyhnout kolizím.

Firma se mimo jiné pochlubila tím, že vyvinula takové technologie pro počítačové rozpoznávání objektů v obrazu, které jsou schopné rozpoznat i například dráty elektrického vedení a navést dron tak, aby se jim vyhnul.

Podívete se, jak vypadá dron Amazonu za letu:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).