Hlavní navigace

Dropbox se chystá na burzu. O jeho hospodaření se zatím nic neví

28. 7. 2017

Sdílet

Populární cloudové úložiště dat Dropbox se chystá na burzu. Bloomberg píše, že by si firma na primární úpis akcií měla vybrat investiční banku Goldman Sachs a papíry by mohly být připraveny ještě letos.

Dropbox během fungování vybral přes 607 milionů dolarů. Přímé investice měly společnost v roce 2014 ocenit na 10 miliard dolarů a udělat z ní jeden z nejhodnotnějších startupů na světě. Následné financování v řádech milionů dolarů už ale Dropbox získal formou půjček od JP Morgan Chase.

Do čísel Dropboxu jako soukromé společnosti prozatím vidět není. Podrobnosti o hospodaření ukážou až papíry vyplněné pro investory a americkou komisi pro cenné papíry právě před vstupem na burzu. Dropbox se stále ještě může rozhodnout, že do IPO nepůjde.

V současné době nejsou jasná ani přesná čísla uživatelů Dropboxu. V roce 2016 se mluvilo o 500 milionech, meziročně se dařilo růst o 100 milionů. Není ale jasné, kolik uživatelů platí prémiovou verzi.

Dropbox se také snaží více dostat do firem a korporací, kde se více prosazují jeho „enterprise ready“ konkurenti jako Box nebo OneDrive od Microsoftu. Firma tak i skrze akvizice chce na Dropbox nabalovat další funkce typu přímá editace dokumentů a podobně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).