Hlavní navigace

EET už jede na ostro. Paralelní Polis vyzývá k bojkotu

1. 12. 2016

Sdílet

Šestatřicet tisíc podnikatelů už vydává elektronicky evidované účtenky. Dnes začal ostrý provoz EET a první vlna se týká hospodských a podnikatelů v hotelnictví. Podle odhadů se jedná přibližně o čtyřicet tisíc podniků. 

Minimálně jeden se k nim ale nepřipojí. A to podle svých slov nikdy. K bojkotu vyzývá bitcoinové Paralelní Polis. 

Systém EET pokládáme za reálný nástroj centralizované kontroly občanů ze strany státu. Centrálně ukládané informace o každém uskutečněném obchodu mohou být v budoucnu plošně zneužívány a souhrnná data o zákaznických preferencích představují drastický zásah do soukromí všech občanů. 

S ohledem na tento závažný fakt a vzhledem k tomu, že paralelní ekonomika představuje základní pilíř původní koncepce paralelní polis Václava Bendy (principy fungování společenství Charty 77), tímto prohlašujeme bojkot vůči systému centrální ekonomické diktatury EET a vyzýváme všechny občany České Republiky, aby dělali to samé.

Podnikatelé dnes vystavili už víc než půl milionu účtenek. Podle Hlídače smluv systém drží. Samotný systém jede podle HlídačeEET bez větších problémů. Je otázka, jak s ním zahýbá obědová špička. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).