Hlavní navigace

Elektronické stravenky Ticket Restaurant měly potíže, Edenred byl napaden malwarem

25. 11. 2019

Sdílet

Ticket Restaurant - stravenky - Edenred - terminál Autor: Edenred

„Aplikace v telefonu nefunguje, web také ne. Nemohu zjistit zůstatek své Ticket Restaurant karty,“ zní jedna ze stížností uživatelů na facebookové stránce české pobočky firmy Edenred. Ta provozuje stravenkový systém Ticket Restaurant, který kromě papírových stravenek zahrnuje i elektronickou formu v podobě placení přes mobilní aplikace.

Několik dní trvající omezení digitálních služeb bylo podle oznámení na mezinárodním webu firmy ze čtvrtku 21. listopadu způsobeno blíže nespecifikovaným malwarem, který napadl interní systémy společnosti. V neděli firma oznámila návrat k normálnímu provozu, nicméně podle zkušeností některých českých zákazníků problémy ještě někde přetrvávají.

Uživatelé mohli elektronickými stravenkami dále platit, například elektronickou stravenkovou kartou, potíže se týkaly jen mobilních aplikací, řekla Lupě Daniela Pedret, která má v českém Edenredu na starosti externí komunikaci. „Karty fungují, s účty je také všechno v pořádku, jen v mobilních aplikacích se někdy třeba nezobrazuje zůstatek,“ vysvětluje. Technické podrobnosti o malwaru, který potíže způsobil, ale česká pobočka nezná. Plné odstranění problémů předpokládá v průběhu několika dní.

Zákazníkům se problémy projevily například tak, že se aplikace odmítala připojit k internetu, i když bylo připojení k dispozici. „Nenašli jsme žádnou známku toho, že by byla data o našich klientech, uživatelích nebo partnerech odcizena,“ ujistil Edenred v e-mailu, který firma rozeslala klientům. 


V Česku elektronické stravenky Ticket Restaurant používají desítky tisíc lidí. Edenred podle svých čísel dosud vydal asi 190 tisíc elektronických karet.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 11. 2019 10:06

    XOR

    V úterý dopoledne zatím není aplikace pro iOS schopna zjistit zůstatek na kartě - jak stravenkové tak i benefitní. Edenred ale rozeslal včera info v emailu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).