Hlavní navigace

Elon Musk končí jako Trumpův poradce. Kvůli klimatické dohodě

2. 6. 2017

Sdílet

I přesvědčovací schopnosti amerického miliardáře, podnikatele a vizionáře Elona Muska mají své limity. Jeho síly nestačily, aby si prezident Donald Trump rozmyslel odstoupení od pařížské dohody o klimatu z roku 2015. Musk proto oznámil, že končí ve dvou poradních orgánech, ve kterých současné americké vládě pomáhal.

„Změna klimatu je skutečná. Odstoupení od pařížské dohody není dobré ani pro Ameriku, ani pro svět,“ zdůvodnil to na Twitteru.

Musk byl jedním z 18 členů poradní komise Strategic and Policy Forum a Trumpovi radil také v rámci jeho iniciativy pro vytváření pracovních míst (Manufacturing Jobs Initiative). 

Podnikatel vystupoval proti některým Trumpovým krokům už dříve. Nesouhlasil například s prezidentovým lednovým pokusem o zákaz vstupu občanů sedmi muslimských zemí do USA. Z Trumpova poradního sboru v únoru na protest odstoupil další z technologických podnikatelů, šéf Uberu Travis Kalanick. Musk ale tehdy ještě poradcem zůstal.

Kromě Muska teď svůj odchod z Trumpových poradních orgánů oznámil také šéf společnosti Disney Bob Iger. Z technologických firem v ekonomické poradní komisi zůstává šéfka IBM Ginni Rometty.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).