Hlavní navigace

eMan dnes úderem desáté začal s úpisem akcií na pražské burze

17. 8. 2020

Sdílet

Jiří Horyna

V pondělí 17. srpna začal v 10:00 na trhu PX Start primární úpis akcií české vývojářské společnosti eMan. Poslední podmínku, povolení od České národní banky ke vstupu na pražskou burzu, se podařilo úspěšně splnit 14. srpna.

Firma loni dosáhla obratu blížícího se 170 milionům korun. Od primárního úpisu si společnost slibuje 40 až 50 milionů korun nového kapitálu, které chce použít na další rozvoj, snížení úvěrové zátěže, ale také jako finanční polštář pro případ recese. Více k tématu můžete nalézt v našem rozhovoru s výkonným ředitelem společnosti  Jiřím Horynou.

Firma chce nabídnout až 47procentní podíl, tedy 914 tisíc kusů akcií. Úpis probíhá při ceně 51 až 56 korun za akcii. Investovat je možné během upisovací aukce mezi 17. a 31. srpnem, a to skrze členy pražské burzy, základní Lot je stanoven na zhruba 25 tisíc korun.

Společnost nyní vlastní čtyři společníci, kteří si chtějí nadále ponechat kontrolní většinu 51 procent. V červenci firma upsala zhruba 20 zaměstnancům akcie za výhodnějších podmínek před samotným IPO. Ti tak nyní vlastní 2,3 procenta firmy.

„Především mezi většími institucionálními investory a ukázalo se, že ze strany fondů zájem navzdory nejisté situaci na trzích je. Samotné Starteepo (společnost, která firmě se vstupem na burzu pomáhá, pozn. redakce) disponuje vlastním fondem, jehož prostřednictvím hodlá samo také investovat. Když bych to měl nějak shrnout, tak máme poměrně solidní jistotu, že významný objem akcií upíšeme,“ prohlásil v červenci pro Lupu ke vstupu na burzu Horyna.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).