Hlavní navigace

Enern dal s dalšími investory dvě miliardy do majitele služby ZnámýLékař.cz

14. 5. 2019

Sdílet

ZnámýLékař.cz

Původem polská společnost DocPlanner, která skrze službu ZnámýLékař.cz působí také v Česku (přes polskou entitu), získala další velkou porci peněz. V rámci series E si přišla na 80 milionů eur a celkově už má přes 140 milionů eur. Posledního kola se zúčastnil také český fond Enern, který v předchozím kolem sám investoval 15 milionů eur. Mezi novými investory jsou One Peak Partners a Goldman Sachs.

„Na hlavních trzích, kterými jsou Evropa a latinská Amerika, se bude DocPlanner soustředit na další růst. Samozřejmostí je také další podpora vývoje softwaru a také rapidní personální růst. V současné době firma zaměstnává tisíc lidí a plánuje nabrat dalších sto lidí do obchodu, zákaznické podpory, do produktu, marketingu a právního oddělení, a to napříč všemi šesti pobočkami. Společnost nevylučuje ani možnost dalších akvizic, aby i nadále akcelerovala svůj růst. Již dříve firma úspěšně akvírovala dvě konkurenční společnosti, v Turecku a ve Španělsku,“ uvádí DocPlanner k čerstvě získaným penězům.

ZnámýLékař.cz umožňuje pacientům se online objednat k doktorům. Ti zároveň mohou sledovat hodnocení, reagovat na něj a podobně.

Enern v minulosti finančně působil například ve Slevomatu a DámeJídlo.cz, výrazně se ale také soustředí na zahraničí. Mimo Česko má zajímavé investice také pražské Credo Ventures. Jím zainvestovaný rumunský UiPath koncem dubna získal dalších 568 milionů eur a celkově už dosáhl na miliard eur.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).