Hlavní navigace

ESET v Česku utržil 433 milionů, jde o jednu z nejúspěšnějších poboček na světě

Sdílet

Jan Sedlák 11. 3. 2021
ESET Autor: Jan Sedlák

Slovenská kyberbezpečnostní společnost ESET měla v Česku opět dobrý rok. Obrat v roce 2020 dosáhl na 433 milionů korun a jde o druhý nejlepší výsledek v historii. V předchozím rekordním roce byl obrat na více než 460 milionech. To ESET přisuzuje tehdejší mimořádné marketingové podpoře produktů. Menší propad obratu byl plánovaný.

Zisk za loňský rok společnost neuvedla. Auditovaná účetní závěrka je prozatím k dispozici za rok 2019. V tomto roce se zisk usadil na částce 9,9 milionu korun. Skutečný zisk je vyšší, putuje totiž do mateřské společnosti.

Česká entita dlouhodobě patří mezi nejúspěšnější pobočky firmy na světě. ESET to mimo jiné přisuzuje lokální technické podpoře, a to jak přímé, tak skrze partnery. ESET globálně překonal tržby půl miliardy eur.

“V roce 2020 patřily z obchodního pohledu mezi nejúspěšnější produkty pro ochranu koncových bodů s využitím technologií cloudového sandboxu a EDR řešení ESET Enterprise Inspector. S ohledem na vývoj pandemie rostla rovněž poptávka po produktu ESET Secure Authentication, který umožňuje bezpečné vícefázové ověření. I u domácích zákazníků mírně rostl zájem o bezpečnostní software,” sumarizuje dále ESET. Ve firmách chce firma nově prodávat produkty ESET Protect.

Slovenský podnik chce do budoucna více rozjet poskytování služeb (MSP). “Odborníků je nedostatek a jejich cena stoupá. Proto zde vidíme významný potenciál v obchodním modelu typu MSP,” uvádí obchodní ředitel českého ESETu Filip Navrátil. “Jedná se zejména o průběžné financování bezpečnostních technologií, flexibilitu těchto služeb, nebo přidanou hodnotu MSP partnera zajišťujícího provoz těchto technologií. Toto je trend, který již na řadě trhů v zahraničí vidíme, a věřím, že pro něj přichází čas i v České republice, kde o něj dlouho nebyl zájem.”

ESET má v Česku rovněž výzkumné a vývojové aktivity, a to v Praze, Brně a Jablonci nad Nisou. ESET Research Czech Republic v roce 2019 dosáhl na tržby 153,8 milionu korun se ziskem 16,5 milionu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.