Hlavní navigace

Nábytkový e-shop Bonami loni překročil miliardu v tržbách

13. 2. 2019

Sdílet

Bonami - e-shop

E-shop s bytovými doplňky a nábytkem Bonami, za kterým stojí podnikatel Václav Štrupl a investiční skupina Miton,  překročil v roce 2018 v tržbách 1 miliardu korun, procentuálně meziročně vyrostl o 38 %.

Kromě Česka Bonami svou pozici posílilo v Rumunsku, kde vyrostlo o 67 % a v srpnu úspěšně vstoupilo na pátý trh do Maďarska. Celkově obchod v roce 2018 prodal 1,9 milionů kusů zboží a jeho tržby meziročně vzrostly o 38 % na více než 1 miliardu Kč. Nejvíce se na nich podílí Česko (50 %), následuje Slovensko (22 %), Rumunsko (13,5 %), Polsko (12,5 %) a nakonec Maďarsko (2 %), kam Bonami expandovalo v srpnu 2018.

V letošním roce se chce obchod zaměřit zejména na růst v segmentu nábytku a chystá větší investice do dalšího rozšíření skladu a skladových zásob, uvažuje také o vlastní dopravě. Aktuálně se segment nábytku podílí na obratech 38 %. Bonami doručuje nábytek v drtivé většině zdarma, během roku 2019 chce spustit také službu montáže a odvozu starého nábytku alespoň ve vybraných lokalitách, což by měla být významná konkurenční výhoda.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).