Hlavní navigace

Etnetera prodává majoritu v Logicworks, získává jí majitel Apple obchodů iStores

3. 6. 2021

Sdílet

Logicworks Autor: Logicworks

Česká IT skupina Etnetera se zbavuje kontrolního podílu ve firmě Logicworks zaměřené na dodávání technologií a služeb kolem produktů od Applu do firem.

Podíl 85 procent v Logicworks získal slovenský podnik WESTech, který v Česku a na Slovensku provozuje kamenné obchody iStores (plus e-shopy) nabízející zboží Applu (Apple Premium Reseller). Zbylých 10 procent drží Ivan Malík, pět procent pak Michal Pazderník.

Nový majoritní majitel se díky akvizici bude chtít více zapojit do byznysu kolem Applu v B2B segmentu. “Logicworks společně s WESTechem získává silnější postavení na trhu a expanduje s implementací Apple pro firmy a dalšími svými službami na Slovensko,” uvádí firmy ke spojení.

Logicworks má prozatím k dispozici finanční výsledky za rok 2019, kdy firma utržila 33,7 milionu korun se ztrátou 1,9 milionu.

Etnetera se dle slov spoluzakladatele Václava Bittnera chce společně s prodejem Logicworks zaměřit na transformaci skupiny, což zahrnuje “rozdělení na hlavní aktivity spojené s digitální transformací a startupové projekty nově soustředěné do technologického investičního fondu PIE Ventures.”

Etnetera Group v loňském roce dosáhla na obrat 370 milionů korun, meziročně o 3,7 procenta více. Z toho samotná Etnetera udělala 277,6 milionu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).