Hlavní navigace

EU začíná rozdávat dotace na obecní Wi-Fi zdarma, zájem má přes 400 českých obcí

15. 5. 2018

Sdílet

Wifi4EU Autor: Evropská komise

Dnes v 13:00 začne pro více než 400 českých měst a obcí závod o příspěvek na vybudování veřejných a zdarma přístupných Wi-Fi sítí. Pokud v souboji s dalšími evropskými zájemci dostatečně rychle vyplní žádost, mohou získat poukázku na 15 tisíc eur (asi 380 tisíc Kč).

Evropská komise dnes otevírá první výzvu v rámci projektu WiFi4EU, ve kterém chce v následujících letech obcím rozdělit v přepočtu přes 3 miliardy Kč (120 milionů eur). Mají je použít na stavbu nových nebo upgrade stávajících Wi-Fi sítí poskytovaných zdarma v centrech místního veřejného života. Konektivitu a provoz sítě musí hradit samy obce.

Na portálu se zatím registrovalo přes 400 českých obcí, které mají o dotaci potenciálně zájem. Z celé EU je tu zatím více než 18 tisíc registrovaných municipalit.

Zájemci se mohli na webu projektu registrovat s předstihem, podávat své žádosti v prvním kole dotačního programu ale mohou až od dnešních 13:00. Komise pak bude z žádostí vybírat  podle pravidla „kdo dřív přijde, ten bude dřív na řadě“. Každá členská země by ale měla v prvním kole získat nejméně 15 poukázek na dotaci a žádná ze zemí nesmí podle pravidel získat více než 8 % z celkové rozdělované částky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).