Hlavní navigace

EU se začíná zajímat o zabezpečení evropských bank, ve hře je i blockchain

24. 1. 2017

Sdílet

Odolnost bankovních systémů proti hackerským útokům chce otestovat podle agentury Reuters evropský bankovní regulátor EBA. Důvodem má být především rostoucí počet úspěšných napadení a zároveň i čím dál tím sofistikovanější postupy útočníků. 

Loni v únoru třeba zmizelo 81 milionů dolarů z účtů bangladéšské centrální banky, když se útočníkům podařilo prolomit systém SWIFT. A globální mezibankovní systém byl loni prolomen hned několikrát

Evropská centrální banka už loni ohlásila, že založí registr kyberútoků na komerční banky v eurozóně. Naráží ale na to, že banky se příliš prolomením své bezpečnosti nerady chlubí.

Podle zástupců EBA staví banky svou digitální infrastrukturu na zastaralých principech a regulátoři se poohlížejí po nových technologiích. Zdroje Reuters z Evropské komise tvrdí, že ve hře je i blockchain. Právě s technologií, která je spjatá především s měnou Bitcoin, operují první startupy. A podle dat Světového ekonomického fóra už do nich natekly investice ve výši jedné miliardy eur. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).