Hlavní navigace

Eurosportu vychází sázka na olympiádu, jeho služby si předplácí čtvrt miliardy domácností

24. 12. 2018

Sdílet

Eurosport

Dvojici sportovních programů Eurosport 1 a 2 si mohou předplatit televizní diváci u příslušných operátorů, kteří je zájemcům nabízejí na celkem 75 trzích a teritoriích. Na těchto územích využívá příjem obou těchto programů celkem 246 milionů kumulativních předplatitelů. 

První kanál Eurosportu, který vysílá v 21 jazykových mutacích, si v letošním roce předplácelo 148 milionů domácností ze 75 evropských a asijských zemí. Druhý program je dostupný pouze na území Evropy a jeho vysílání, které je dostupné v devatenácti jazycích, sleduje 88 milionů domácnosti.

Eurosport Player za šest stovek ročně

Internetová platforma EurosportPlayer.com, která kromě video obsahu nabízí i sportovní zpravodajství a další doplňkové služby, působí po celém světě a ve čtrnácti jazykových mutacích. Návštěvníkům z jednotlivých zemí je služba dostupná v podobě osmnácti různých webových portálů. 

Eurosport Player umožňuje platícím divákům kromě sledování živého vysílání obou programů také přístup do jejich týdenního archivu. Kromě webového prohlížeče, který pro fungující přehrávání potřebuje připojení o rychlosti nejméně 5 MB/s, mohou zájemci sledovat vybraný videoobsah i v rámci mobilních aplikací pro systémy iOS, Android, tvOS a Chromecast. 

Kromě bonusového obsahu si diváci mohou vybrat třeba konkrétní kameru, z jejíhož úhlu chce vybraný přenos sledovat. Měsíční předplatné služby vyjde na necelých pět euro, podstatně výhodněji ale vyjde předplatné na celý rok ve výši 25 euro. I když je platba možná pouze v eurech, vysílání obou programů Eurosportu je kompletně lokalizováno do češtiny.

Během letošní Tour de France nabízel Eurosport týdenní trial svého přehrávače.

U příležitosti vybraných sportovních utkání nabízí Eurosport několikadenní přístup do svého přehrávače zdarma, obvykle na dobu pěti nebo sedmi dní. Pro aktivaci je ale nutné vyplnit nejen identifikační údaje, ale i informace o platební kartě.

Olympiády na Eurosportu až do roku 2024

Od letošního roku se také společnost Discovery, pod níž kanály Eurosport spadají, stala výhradním majitelem vysílacích práv pro letní i zimní olympijské hry v letech 2018 až 2024. Za částku přesahující 35 miliard korun získal majitel Eurosportu televizní a multimediální práva pro padesát evropských trhů s výjimkou Francie, pro kterou bude dohoda platit až od roku 2020. 

Kromě XXIII. zimní olympiády, která proběhla letos v jihokorejském Pchjongčchangu, odvysílá E­urosport v roce 2020 exkluzivní přenosy zXXXII. letního olympijského klání v japonském Tokiu. Už teď Eurosport anoncuje, že bude z Tokia přenášet 26 ze 33 naplánovaných sportů. O dva roky později proběhnou v režii Eurosportu zimní hry v čínském Pekingu a jako zatím poslední domluvenou olympiádu bude Eurosport zajišťovat přenosy z Paříže, kde by se hry měly uskutečnit v roce 2024. 

Letošní zimní olympiádu z Pchjongčchangu přenášel Eurosport na 48 evropských trhů a celkem vyrobil čtyři tisíce hodin záznamu a devět set hodin živých přenosů, vysílaných v 21 jazycích. Videa umístěná na sledovaných platformách vykázaly 4,4 miliardy zobrazení o celkové délce 1,7 miliardy zhlédnutých hodin. Eurosport vybudoval pro letošní olympiádu sedmnáct studií, do kterých pozval dohromady sto padesát lokálních odborníků na dané sporty.

Eurosport 2018 – souhrn klí… by on Scribd

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).