Hlavní navigace

Evropa má dalšího jednorožce. Do UiPath vedle Googlu investuje i české Credo

7. 3. 2018

Sdílet

Credo Ventures

Evropa má nového jednorožce – tedy společnost, která má hodnotu více než miliardu dolarů. Rumunský UiPath v investiční sérii B získal 153 milionů dolarů, což ho ohodnotilo na 1,1 miliardy dolarů.

Firma už si celkově ve dvou investičních kolech přišla na 183 milionů dolarů. Obou se zúčastnil také český fond Credo Ventures, který se zaměřuje na investice ve střední a východní Evropě a který stojí například za prodeji českých firem Apiary a Cognitive Security do rukou Oraclu, respektive Cisco Systems.

Credo se připojilo k velkým jménům. Na investici se podílí Accel Partners, Kleiner Perkins Caufield & Byers a CapitalG, což je investiční sekce Googlu.

UiPath má mezi zákazníky třeba BMW, Huawei nebo CenturyLink. Společnost vyvíjí algoritmy (AI) poháněný systém, který pomáhá s automatizací procesů ve firmách (Robotic Process Automation, RPA). Jde o oblast, která roste obecně, a to i díky neustálému využívání legacy IT.

Credo Ventures letos chce spustit třetí fond. V prvních fázích mělo k dispozici 71 milionů eur. Skrze fond investují například zakladatelé Avastu. Credo drží investice ve firmách jako Comprimato, IP Fabric, TeskaLabs nebo Codasip.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 3. 2018 9:43

    Niemand (neregistrovaný)

    Já chápu, že někdo z důvodu nedostatečných výrazových prostředků kvůli své omezenosti použije objekt svých nejdivočejších fantazií z dětství pro hyper-ultra-mega-giga-cool přirovnání, ale proč to po té osobě opakují i další, celkem rozumní lidé? Další rozvíjení ve stylu "decacorn" (10 mld USD) a "hectocorn" (100 mld USD) je pak už jen výraz úplné ztráty soudnosti.
    Obecně, používání jazyků a jejich pravidla (gramatika, sloh) se už několik století zjednodušuje a má to v něčem i kladný přínos, ale neláká mě představa, že bych se běžně účastnil diskusí typu: "Ten jednorožec je mega-věc, nalil sem doň dvacet litrů." "Si piš, kámo, hlavně 'by byl future-proof a nestal se zňho mrtvorožec." "To mě neva, mám v záloze ještě desetirožce." "Wow, tys' eskamotér." "Si piš voe, dej mi high-five."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).