Hlavní navigace

Facebook a Instagram se potýkaly s problémy, výpadek byl znát po celém světě

Sdílet

David Slížek 13. 3. 2019
Facebook - like - nemocný Autor: Depositphotos

Aktualizace 14. 3. 7:00: Vypadá to, že se Facebooku během noci na čtvrtek podařilo problémy do velké míry odstranit.

Původní zpráva:

Pokud se dnes odpoledne a večer nemůžete dostat na Facebook, poslat zprávu v Messengeru nebo vám nefunguje Instagram či WhatsApp, chyba není u vás.

Facebook se už několik hodin potýká s rozsáhlým výpadem svých služeb, který se týká uživatelů po celém světě. Příčina zatím není jasná, některým uživatelům se jen zobrazují chybové hlášky, že Facebook prochází údržbou.

Jak už to při podobných problémech bývá, výpadek se projevuje u různých uživatelů různým způsobem. Někteří například nemají problém se ke službám přihlásit, ale nemohou publikovat nové statusy nebo příspěvky a podobně. Někteří uživatelé se ale ani nepřihlásí.

Někteří uživatelé hlásí problémy i s komunikační službou WhatsApp, která také patří Facebooku. Některým služby – třeba Messenger – fungují v mobilní aplikaci, ale ne ve webovém rozhraní.

Podle služby Downdetector, která shromažďuje hlášení uživatelů, které výpadek postihl, jsou potíže znát na řadě různých míst světa.

Mapa ze služby Downdetector ukazuje, ze kterých zemí uživatelé potíže s Facebookem hlásí

Podle vyjádření firmy se na opravě pracuje. Facebook také na svém twitterovém účtu potvrdil, že problémy nezpůsobil DDoS útok.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.