Hlavní navigace

Facebook chce pomáhat s hledáním veřejných Wi-Fi hotspotů

3. 7. 2017

Sdílet

Funkci „Najít Wi-Fi“ (Find Wi-Fi) testuje Facebook ve vybraných zemích už od loňského roku. Teď ji spouští pro uživatele svých mobilních aplikací pro iOS a Android na celém světě (jako vždy ji zapíná postupně, může tedy nějakou dobu trvat, než se v aplikaci objeví). 

Funkce má pomáhat s nacházením zdarma dostupných Wi-Fi hotspotů. Uživatel se k ní dostane otevřením tzv. hamburgerového menu s nabídkou dalších funkcí. Tam by měla být nová položka „Najít Wi-Fi“. Jejím spuštěním se otevře seznam nejbližších dostupných míst s Wi-Fi připojením. Zobrazit se dají také na mapě. 

Seznam hotspotů od Facebooku ale nemusí být zdaleka vyčerpávající. Sociální síť totiž údaje o veřejných Wi-Fi čerpá ze své databáze místních firem a podniků. Pokud tedy firma nemá u svého sídla Wi-Fi uvedenu (nebo vůbec ve facebookové databázi nefiguruje), v seznamu se nezobrazí. Potvrzují to zkušenosti zahraničních novinářů, kteří měli šanci funkci vyzkoušet (nám se zatím v aplikacích nezpřístupnila).

Pro Facebook samozřejmě nová funkce znamená další možnost, jak uživatele přivést na stránky firem ve své databázi firem (Faceboom Places nebo Místa v okolí). 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).