Hlavní navigace

Facebook chystá seznamku, má najít partnera mezi lidmi, které nemáte v přátelích

Sdílet

David Slížek 2. 5. 2018
Facebook - ilustrační foto Autor: Depositphotos

Jednou z novinek, které Facebook oznámil na své konferenci F8, je služba pro seznamování. Umožní uživatelům vytvářet speciální seznamkové profily, s jejichž pomocí budou moci hledat možného partnera či partnerku. 

Seznamkový profil si bude uživatel muset aktivně založit, Facebook jej nebude vytvářet automaticky. Bude obsahovat jen křestní jméno uživatele, základní informace a vybrané fotografie. Lidé, které má v přátelích, jej neuvidí. Nebude se zobrazovat ani v news feedu.

Facebook se po založení seznamkového profilu pokusí na základě údajů, které o uživatelích má, propojit potenciální páry. Uživatelé také budou mít možnost procházet seznamkové profily lidí, kteří se zajímají například o stejnou událost nebo jsou ve stejné skupině (ale jen těch, kteří svůj seznamkový profil k prohlížení odemknou).


Autor: Facebook

Pokud budou mít dva uživatelé zájem o kontakt, budou si moci napsat zprávu, která doputuje do schránky oddělené od jejich stávajícího Messngeru. Povolené budou jen textové vzkazy.

Oddělení seznamkového profilu od zbytku sociální sítě Facebook neustále zdůrazňuje, je ale samozřejmě otázkou, nakolik bude skutečně fungovat. Další podrobnosti o chystané službě, která může být konkurencí online seznamek nebo služeb jako je Tinder, má Facebook zveřejnit ještě letos, až spustí testování nové služby.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 5. 2018 10:16

    Martin P.

    Vzhledem k nedostatku validních dat na FB, které tam nahrávají záměrně obyčejní uživatelé. Dopadne to stejně jako rozšíření o nabídky práce , pokus o bazarový prodej ( nemyslím 100+1 bazárkové skupiny) , všeobecné vyhledávání a jiné.

    Zajímavá je ta informace o možném oddělení od oddělení od klasického profilu, zdi a newsfeedu . Je to nějaký rok co jsme tu už po několikáté hádali, že uživatelské rozhraní FB je pro náhradu "klasických" seznamek nevhodné. A některá data která jsou na jiných seznamkách uváděna a vyhledávána . Není ani možné na FB zadat do profilu , natož aby je druhá strana mohla vyhledat.

    Takže myslím, že velcí zahraniční hráči na tomto poli mohou být v klidu to že by FB v tomto velkým hráčem nebude. Stejně jako neohrožuje právě bazarové\aukční portály a či portály s pracovními příležitostmi.

  • 2. 5. 2018 14:34

    8B3CE273 (neregistrovaný) ---.office.ignum.cz

    Facebook to zamýšlí jako konkurenci Tinderu, kde mimo fotky a jména taky nic není.

  • 2. 5. 2018 15:40

    Martin P.

    No na Tinderu je toho krapet víc než fotka a jméno . Ale není toho tam mnoho, proto se Tinder nestal nikdy opravdu velkou Internetovou seznamkou a zůstal jen randící aplikací. Pokud se mluvy o velké internetové seznamce tak FB bude čelit jiným jménům než Tinder, Badoo, Leyter, Game a jiným appkám .