Hlavní navigace

Facebook kupuje pražské herní studio Beat Games, které stojí za VR hrou Beat Saber

Sdílet

David Slížek 27. 11. 2019
Beat Saber

Světový úspěch VR hry Beat Saber, která prodala přes milion kopií, pokračuje. Česko-slovenské vývojářské studio Beat Games, které založili vývojáři Ján Ilavský a Vladimír Hrinčár spolu s hudebníkem Jaroslavem Beckem, díky němu mění majitele. Za nezveřejněnou částku firmu kupuje Facebook.

Beat Games se nově stanou součástí Oculus Studio, což je divize firmy Oculus soustředící se na podporu herních studií při vývoji her pro virtuální realitu (VR). Ocuus jako takový se stal v roce 2014 majetkem Facebooku, který za společnost vyvíjející VR brýle zaplatil 2,3 miliardy USD.

České studio má po prodeji nadále fungovat samostatně v Praze a bude vyvíjet další hry pro virtuální realitu na všech platformách, oznámil Oculus na svém blogu. Beat Games budou také nadále pro Beat Saber samostatně vydávat nový obsah a updaty.

Beat Saber

Beat Saber

Dotčeny nemají být ani plány na vydání prosincového updatu s 360° hraním a další hudbou. Oculus slibuje zachovat také podporu komunitních modů – pokud ovšem nebudou porušovat autorská práva a budou v souladu s firemními pravidly. Oculus dále slibuje, že Beat Saber bude nadále dostupná na všech podporovaných VR platformách a že nebude zvýhodňovat vydávání nového obsahu či updatů pro Oculus.

Společně s Facebookem a Oculusem mají pražští vývojáři hledat další možnosti VR hraní. „S Beat Saber zatím jen naznačili, co může hraní nabídnout v souvislosti se sociálními funkcemi, novými mody hraní, hudbou a dalšími věcmi,“ píše Oculus.

Připomeňte si:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.