Hlavní navigace

Facebook měl globální výpadek, nešel Instagram ani WhatsApp

14. 4. 2019

Sdílet

Facebook, Instagram a WhatsApp zažívají globální výpadek, ten se podle Downdetectoru týká zejména východní části USA, ale také Evropy a části Asie. Příčina je zatím neznámá, služby začaly vypadávat postupně okolo jedné hodiny našeho času.

Facebook a jím vlastněná služba Instagram jsou obojí nedostupné, v případě WhatsAppu nelze posílat a přijímat zprávy. Nefunguje také Messenger.

Problémy přicházejí zhruba po měsíci, kdy Facebook zažil svůj dosud historicky největší globální výpadek (hlavní výpadek trval 13 hodin a 24 hodin uplynulo do finálního vyřešení všech problémů), Facebook tehdy kladl vinu chybným změnám v konfiguraci jednoho ze svých serverů.  

Aktualizace [15:05]: provoz služeb se začíná podle hlášení uživatelů na Downdetectoru pomalu vracet do normálu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 4. 2019 18:49

  RRŠ

  No - když jsem si posledně s přáteli domlouvali staz na výlet, poslali mi souřadnice GPS. Překreslil jsem si to do papírové turistické mapy, seřídil digitální hodinky a vyrazil, abych tam byl včas.
  Na místě jsem dvě hodiny čekal na ostatní, kteří "bloudili" pomocí GPS a domluvili sa na pozdějším srazu - a marně se mi to pokoušeli zavolat na mobil, který jsem zanechal doma coby nepotřebnou zátěž.
  Jediný jsem byl na moderních technologiích nezávislý a jediný jsem byl za úplné pako. :o)

 • 14. 4. 2019 19:11

  Kuba77

  V poslední době ve svém okolí pořád slyším o WhatsAppu... nicméně lidi neřeší, kdo je majitelem, takže při výpadku FB pak jsou stejně v háji, protože nejde ani Whatsapp. Třeba ale tyto výpadky je časem donutí mít i třeba Telegram nebo Wire.com.

 • 14. 4. 2019 16:08

  ROOOO

  Než tu budou 4 posty, jak je FB k ničemu a jak ti co to píší nemají důvod ho používat, protože sportují a prochází se s rodinou v lese, tak bych napsal, že nás to dnes postihlo nepříjemně, protože jsme jeli ráno dvě auta na "akci", kde jsme se měli potkat v poledne v lese asi 15km o místa, kde jsme nechali auta a když jsme vyšli, tak jsme s druhou skupinou (která přijela úplně odjinud) měli spojení přes messenger a než jsme v cíli pochopili, že nefunguje (začali jsme se nahánět a hledat) bylo 12:30 a pak byl problém, protože jsme neměli mobilní čísla a nemohli si zavolat nebo poslat SMS, naštěstí jsme nakonec poslali mail s cislem a zavolali si. Byli to dve skupiny, kde se zname jenom ramcove a videli jsme se jenom 2x a nemam na sebe tlf. kontakty.
  A cestou zpět jsme řešili, že drtivá většina lidí je na FB messengeru, ja google opustil, kdyz skoncil Gtalk, zbytek skonci ted s koncem hangouts, ICQ nikdo kromne mne nema, skype mam jenom business firemni a nepouzivam ho, Spark mam firemni, používám pořád ale nikdo krome kolegu to nepouziva. Zbyva FB messenger, ma ho okolo 80-90% lidi. Takže to není jenom o tom, že někdo nemůže napostovat fotku nebo se mrknout na stránky kavárny, která má jenom FB stránky.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).