Hlavní navigace

Facebook měl mnohahodinový výpadek části služeb

Sdílet

Karel Wolf 4. 7. 2019

Facebook od včerejšího dne čelil problémům při načítání obrázků, videí a dalších dat napříč svými aplikacemi, problém se podařilo vyřešit až dnes nad ránem.

Tisíce amerických a evropských uživatelů služeb dominantní sociální sítě začalo hlásit problémy včera po 17. hodině našeho času, problémy se týkaly především načítání obsahu (v mnohem menší míře i logování do služeb). Nebylo možné načítat fotografie do News Feedu, prohlížet si příběhy na Instagramu nebo posílat zprávy přes WhatsApp a Messenger. Příčinou měla být podle Facebooku chyba, která se spustila během „běžné údržby“.

Problém se podařilo plošně odstranit až po více než devíti hodinách, teprve před druhou hodinou ranní středoevropského času (7:49 ET) Facebook na sociálních sítích oznámil, že se potíže podařilo definitivně vyřešit.

„Někteří lidé dnes měli problémy s nahráváním nebo odesíláním obrázků, videí a dalších souborů v našich aplikacích. Problém byl ale vyřešen a nyní bychom již opět měli být 100% dostupní pro všechny. Omlouváme se za vzniklé nepříjemnosti,“ napsal Facebook na svém Twitteru, k příčině se ale detailněji nevyjádřil.

Výpadek přichází teprve tři měsíce poté, kdy Facebook zažil svůj dosud historicky největší globální výpadek (hlavní výpadek trval 13 hodin a 24 hodin uplynulo do finálního vyřešení všech problémů), Facebook tehdy kladl vinu chybným změnám v konfiguraci jednoho ze svých serverů. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.