Hlavní navigace

Facebook Messenger vyplní čekání na odpověď. Pac-Manem a dalšími hrami

30. 11. 2016

Sdílet

Zatím v betě, ale vývojáři už mohou experimentovat s novinkou jménem Instant Games. V rámci této služby bude k dispozici celá galerie klasických arkádových her jako třeba Pac-Man, Space Invaders, Arkanoid nebo Galaga. 

Hry jsou připraveny v HTML5 a Facebook počítá s tím, že uživatelé budou mezi sebou v rámci ekosystému her soutěžit. Instant Games bude od začátku k dispozici ve třiceti zemích a do nabídky se dostalo prvních sedmnáct her od klasiků herní scény jako je Konami, Namco nebo Taito. 

K dispozici bude služba na telefonech s novějším iOS a Androidem. Má být ale možné hrát napříč platformami, respektive na mobilu i na počítači. 

V seznamu her se objevil i titul BrickPop z nabídky tuzemského Gamee, které se nedávno protlačilo se svými hrami i do prostředí ruské šifrované chatovací aplikace Telegram

Facebook se chce zase trochu vrátit na scénu, na které dominoval na konci první dekády tisíciletí. Podle serveru Techcrunch mu třicetiprocentní provize v nákupech ve hrách tehdy vynášela i čtvrt miliardy dolarů za čtvrtletí. Teď už příjmy z her klesají.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).