Hlavní navigace

Facebook představil Horizon Workrooms, kancelář pro týmovou práci ve virtuální realitě

Sdílet

David Slížek 20. 8. 2021
Facebook - Horizon Workrooms - virtuální realita - VR - Oculus Q Autor: Facebook

Když se s kolegy z práce nemůžete setkat fyzicky, můžete to zkusit ve virtuální realitě (VR). Facebook představil novou službu Horizon Workrooms, která nabízí vytvoření virtuální kanceláře pro kolektivní spolupráci. Jde o něco jako videokonferenci ve VR.

Aplikace je dostupná pouze pro Facebookem vyráběný VR headset Oculus Quest 2. Uživatel si ve virtuální kanceláři vytvoří svůj avatar a může s kolegy probírat pracovní záležitosti, promítat soubory ze svého počítače či kreslit na virtuální tabuli.


Autor: Facebook

Zvuk má být prostorový, takže uživatel má slyšet kolegy ze směru, kde ve virtuální místnosti sedí. S pomocí ovladačů, které se drží v ruce, mohou uživatelé kreslit nebo psát na virtuální tabuli nebo na ní zobrazovat obrázky ze svého počítače.

Aplikace má umět pomocí kamery namapovat klávesnici ze skutečného světa a přenést ji do toho virtuálního, takže si na ní může uživatel psát například poznámky. Podporovány jsou ovšem jen vybrané modely klávesnic.

V jedné virtuální zasedačce může spolupracovat až 16 virtuálních lidí, dalších až 50 se k nim může připojit prostřednictvím klasické videokonference. 

Facebook podle tiskové zprávy využívá Horizon Workrooms interně a teď je otevřel v betaverzi i externím zájemcům.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 8. 2021 11:39

  Net

  Není nad virtuální klávesnici, kde písmenka jsou rozmazané fleky a virtuální monitor s rozlišením 800x600, když do něj člověk vrazí virtuální nos…

 • 20. 8. 2021 13:22

  Lukas1500

  Než zahájíme schůzku, prosím pana Nováka, aby svého avatara lépe oblékl a paní Dvořákovou, aby se její avatar na nás přestal tak divně šklebit. Dá si někdo kávu?
  Pane Svobodo, seřiďte si prosím své zařízení, stále nám tu chodíte po stole...