Hlavní navigace

Facebook představil Horizon Workrooms, kancelář pro týmovou práci ve virtuální realitě

20. 8. 2021

Sdílet

Facebook - Horizon Workrooms - virtuální realita - VR - Oculus Q Autor: Facebook

Když se s kolegy z práce nemůžete setkat fyzicky, můžete to zkusit ve virtuální realitě (VR). Facebook představil novou službu Horizon Workrooms, která nabízí vytvoření virtuální kanceláře pro kolektivní spolupráci. Jde o něco jako videokonferenci ve VR.

Aplikace je dostupná pouze pro Facebookem vyráběný VR headset Oculus Quest 2. Uživatel si ve virtuální kanceláři vytvoří svůj avatar a může s kolegy probírat pracovní záležitosti, promítat soubory ze svého počítače či kreslit na virtuální tabuli.


Autor: Facebook

Zvuk má být prostorový, takže uživatel má slyšet kolegy ze směru, kde ve virtuální místnosti sedí. S pomocí ovladačů, které se drží v ruce, mohou uživatelé kreslit nebo psát na virtuální tabuli nebo na ní zobrazovat obrázky ze svého počítače.

Aplikace má umět pomocí kamery namapovat klávesnici ze skutečného světa a přenést ji do toho virtuálního, takže si na ní může uživatel psát například poznámky. Podporovány jsou ovšem jen vybrané modely klávesnic.

V jedné virtuální zasedačce může spolupracovat až 16 virtuálních lidí, dalších až 50 se k nim může připojit prostřednictvím klasické videokonference. 

Facebook podle tiskové zprávy využívá Horizon Workrooms interně a teď je otevřel v betaverzi i externím zájemcům.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 8. 2021 11:39

  Net

  Není nad virtuální klávesnici, kde písmenka jsou rozmazané fleky a virtuální monitor s rozlišením 800x600, když do něj člověk vrazí virtuální nos…

 • 20. 8. 2021 13:22

  Lukas1500

  Než zahájíme schůzku, prosím pana Nováka, aby svého avatara lépe oblékl a paní Dvořákovou, aby se její avatar na nás přestal tak divně šklebit. Dá si někdo kávu?
  Pane Svobodo, seřiďte si prosím své zařízení, stále nám tu chodíte po stole...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).