Hlavní navigace

Facebook vydělal nejvíc ve své historii. Loni překonal hranici deseti miliard dolarů

Sdílet

Jan Beránek 3. 2. 2017

Konec loňského roku byl ve Facebooku zatím tím nejúspěšnějším v historii. Po hubených letech, kdy investoři museli doufat a věřit v to, že se fungování ztrátové firmy zlomí, je teď ze sociální sítě zlatý důl. 

Ačkoliv firma musí řešit stárnutí své uživatelské báze, vydělává rekordní částky. Tržby za poslední tři měsíce loňského roku se vyšplhaly na 8,81 miliardy dolarů. A jako tradičně, za drtivou část mohly příjmy z reklamy – až 84 procent. 


Zdroj: Facebook

Tržby za celý rok 2016 tak poskočily o sedmapadesát procent  na 26,9 miliard dolarů. U zisku je ale nárůst ještě dramatičtější. Ten totiž firma založená Markem Zuckerbergem vytáhla o 177 procent z 3,7 miliardy na 10,2 miliard dolarů. 

Denně sociální síť používá 1,23 miliardy lidí. Z toho 1,15 miliardy na mobilních telefonech. Nedařilo se ale vedlejším projektům. Prohraný soudní spor kolem projektu virtuální reality Oculus znamená ztrátu přibližně půl miliardy dolarů

Zdroje ale Facebook má, momentálně má na účtech necelých devět miliard v hotovosti a víc než dvacet miliard v cenných papírech. 

Letos chce Mark Zuckerberg vsadit především na video. Podle některých spekulací zvažuje přiblížit Facebook videoplatformám, jako je třeba YouTube. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 2. 2017 10:23

  asdasdad (neregistrovaný) 15.90.166.---

  blahopreji, znamena to snad, ze uz si konecne budou moci dovolit stropni podhledy do kancelari?

 • 3. 2. 2017 13:03

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Na lidské hlouposti se vždy vydělávalo nejlépe, škoda ale že nepředstavuje žádný pokrok.

 • 3. 2. 2017 22:38

  Plichta (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Kdyz vydal FCB akcie po 40$, neveril jsem tomu. Nyni se radeji na akcie FCB nedivam, mel bych zkazenej den.