Hlavní navigace

Facebook vyvinul cenzorský nástroj. Může mu pomoci k návratu do Číny

23. 11. 2016

Sdílet

Technologie, která má obměkčit čínské úředníky. Technologie, která umožní zakrýt příspěvky, které mohou odporovat pravidlům čínské cenzury internetu. Facebook chce prostě zpět na trh, na kterém je od roku 2009 blokovaný. 

Deník The New York Times cituje své zdroje s tím, že nástroj umožňuje blokovat příspěvky ve feedech uživatelů podle toho, v jakém regionu se zrovna pohybují. Podle deníku by měl vývoj významně podporovat i Mark Zuckerberg.

Facebook by pak mohl svěřit kontrolu nad obsahem i třetím stranám, třeba čínským obchodním partnerům. Někteří vývojáři, kteří na projektu pracovali, už vrátili své zaměstnanecké karty, protože se obávají toho, co vzniklo. Miliarda potenciálních uživatelů je přeci jenom miliarda potenciálních uživatelů. 

„Dlouhodobě se zajímáme o Čínu a snažíme se pochopit, jak funguje. Přesto jsme se ještě nerozhodli, jakým směrem se k Číně vydáme,“ tvrdil mluvčí Facebooku pro časopis Fortune s tím, že se snaží pomoci čínským podnikatelům a vývojářům v expanzi na nové trhy mimo Čínu tím, že je jim otevřena reklamní platforma Facebooku. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 11. 2016 13:00

  lupa.cz jsou už jako čučkaři

  Nevim jestli z toho bude nadsena Cina, ale Bc. Chovanec a jeho antimanipulacni boys by to jiste mohli seriozne "zvazovat" pro jejich bohuliby ukol.

 • 23. 11. 2016 13:35

  Klik je cvik (neregistrovaný)

  Sport a konkrétně atletický sprint je vůbec výbornou analogií, na které se dá ve třech bodech názorně ukázat středověká bída současného světa.

  Ad1 Je zakázán nedovolený doping. A když nadopovaný slabší běžec předběhne nenadopovaného lepšího, výsledek neplatí, anuluje se.

  Ad2 Je zakázáno a je trestné, aby jeden běžel po svých nohách a druhý jel ve vedlejší dráze na motorce.

  Ad3 Je zakázáno a je trestné, aby jeden sprinter skočil na startu druhému na záda, nechal se jím nést do půlky trati, pak seskočil a vyčerpaného nosiče celý čerstvý předběhl.

  Freedom :))

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).