Hlavní navigace

Facebook začal prodávat chytré brýle Ray-Ban Stories, umí natáčet video či přehrát hudbu

10. 9. 2021

Sdílet

Facebook - chytré brýle - Ray-Ban Stories Autor: Facebook

Natáčení videí z pohledu uživatele, focení, přehrávání muziky nebo přijímání telefonických hovorů. To podle oficiálního popisu umí chytré brýle Ray-Ban Stories, které sociální síť vyvinula společně s výrobcem brýlí Ray-Ban. Zařízení za 299 USD začal prodávat v online e-shopu a v kamenných obchodech ve vybraných zemích.

Brýle jsou vybavené dvěma 5MP kamerami, které dokážou fotit obrázky v rozlišení 2592 × 1944 px nebo natáčet video v kvalitě 1184 × 1184 px (30fps) v maximální délce 30 sekund. Na to, že brýle pořizují záznam, upozorňují červené LED. Zvuk zaznamenávají tři mikrofony.


Autor: Facebook

V nožičkách brýlí je integrováno dotykové ovládání a dva reproduktory, které slouží k přehrávání hudby nebo k přijímání telefonických hovorů. Do interní paměti se má podle Facebooku vejít přes 500 fotek nebo přes 30 půlminutových videí. 

Brýle se umí přes Bluetooth 5.0 propojit s telefonem, což je nutné mimo jiné k napojení na facebookový účet uživatele nebo spojení s dedikovanou mobilní aplikací Facebook View, která slouží ke zpracování a sdílení fotek či videí. Brýle se umí krátkodobě napojit i k Wi-Fi (802.11 Ac) – například když potřebují stáhnout update firmwaru. 

Zabudovaná baterie má vydržet až šest hodin používání, při vyšším vytížení zařízení ale má tato doba podle Facebooku klesnout spíše ke třem hodinám. Baterie se nabíjí vložením do nabíjecího pouzdra, které se nabíjí přes USB.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).