Hlavní navigace

Facebooku hrozí v USA antimonopolní žaloba

16. 9. 2020

Sdílet

Sociální sítě - Facebook - Instagram - Twitter - TikTok - moblin Autor: Depositphotos

Federální obchodní komise (FTC), která ve Spojených státech hlídá, aby na trhu nedocházelo k nekalé soutěži, podle deníku The Wall Street Journal zvažuje na společnost Facebook podat antimonopolní žalobu.

Žaloba by mohla padnout ještě do konce letošního roku a týká se možného narušení hospodářské soutěže v souvislosti se staršími akvizicemi. Samotné vyšetřování probíhá již od loňského léta. FTC znovu zkoumá, zdali dřívější akvizice Facebooku (zejména velké akvizici společností Instagram a WhatsApp) neporušily americké antimonopolní zákony.

Situaci trochu komplikuje fakt, že komise dříve obě transakce posvětila, podle amerických federálních zákonů má ale právo na přezkum a v případě, že by dospěla k závěru, že došlo k narušení hospodářské soutěže, může požádat soud o jejich zrušení. Komise zatím také o podání žaloby pevně nerozhodla a může od ní nakonec ustoupit.

Facebook již na začátku léta ve svém reportu pro Komisi pro cenné papíry připustil, že je aktuálně vyšetřován americkým ministerstvem spravedlnosti a FTC kvůli možným monopolním praktikám.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).