Hlavní navigace

Fintechový startup TransferWise zkouší posílat peníze přes Facebook Messenger

21. 2. 2017

Sdílet

Posílat peníze prostřednictvím aplikace Facebooku Messengeru. Kolem miliardy potenciálních uživatelů na dlani. TransferWise protlačil svou směnárnu do prostředí největší sociální sítě. 

Londýnský startup si na to udělal chatbota. Informuje o tom agentura Reuters. TransferWise tak v chatu umožní posílat peníze přátelům a rodině do a z Velké Británie, USA, Kanady, Austrálie a Evropy. Firma tvrdí, že služba může být využita i pro informování o změnách kurzů. 

Facebook sám už možnost posílání peněz v Messengeru zprovoznil, ale zatím to fungovalo jen pro americké uživatele. TransferWise tak o sobě tvrdí, že je první firmou, která umožní v chatovací aplikaci posílat peníze mezinárodně.

TransferWise má za sebou už šestiletou historii. Už v roce 2011 ho založila dvojice estonských vývojářů a dnes je oceňována na jednu miliardu dolarů. Stejná částka proteče jejich systémy během jednoho měsíce. V jejich účetnictví také proudí peníze od investorů ze Silicon Valley, včetně Petera Thiela nebo zakladatele Virgin Group Richarda Bransona. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.