Webové stránky, zejména e-shopy a zpravodajské weby, dnes hojně využívají možnosti API rozhraní, které umožňuje požádat uživatele o povolení zasílaní notifikací na uživatelské rozhraní systému. Pokud je uživatel občas odsouhlasí, stává s narůstajícím počtem notifikujících stránek po čase štvanou zvěří, notifikace přitom často mají jen minimální informační hodnotu. To by chtěli tvůrci Firefoxu i konkurenčního Chrome změnit.
Přestože ve Firefoxu existuje možnost notifikace vypnout úplně, dle ohlasů by mnoha uživatelům vyhovovalo méně radikální řešení, které by navíc fungovalo bez nutnosti měnit výchozí nastavení prohlížeče. V aktuální testovací vývojové verzi prohlížeče ( ) proto přibylo povolení těchto výzev pouze za předpokladu, že uživatel na stránkách aktivně provedl nějakou akci, pokud se tak nestane, prohlížeč výzvu automaticky potlačí. Mozilla chce také sbírat informace o reakcích uživatelů na výzvy, aby mohla kritéria případně v budoucnu vylepšit, tento sběr bude probíhat v rámci stabilní verze prohlížeče s číslem 67.
Omezit notifikace webů ale hodlá i Chrome, jeho tvůrci také hledají nejlepší možné kritérium, podle kterého by se dalo odhadnout, zdali jsou pro uživatele notifikace rušivé, jako jedno z možných kritérií zvažují opět vyhodnocování uživatelské aktivity na webu.