Hlavní navigace

Firefox od verze 66 začne blokovat automaticky přehrávané audio a video

20. 3. 2019

Sdílet

Mozilla Firefox - logo Autor: Mozilla

Mozilla včera vypustila novou verzi Firefoxu pro osobní počítače a Android zařízení, ta přináší více funkčních novinek, například blokuje automaticky přehrávaný obsah se zapnutým zvukem.

Funkce blokování automaticky´přehrávaného obsahu v současné chvíli není standardně zapnutá a Mozilla ji začne pro jednotlivé uživatele zapínat postupně. Stránky navíc budou moci i nadále automaticky spustit video obsah za předpokladu, že bude mít vypnutý zvuk. Uživatel si může v nastavení blokování také buď úplně vypnout, nebo povolit jen pro vybrané weby.   

Firefox přichází ve verzi 66 také s několika výkonnostními vylepšeními. Například při postupném načítání multimediálního obsahu by již neměl obsah po donačtení poskočit, protože si bude prohlížeč přesně pamatovat předchozí pozici na stránce.

Další změny se týkají vylepšené bezpečnosti a vyhledávání, jejich přehled naleznete v tematickém článku na Mozilla blogu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).