Hlavní navigace

Foxconn za 866 milionů dolarů kupuje výrobce Wi-Fi routerů Belkin

27. 3. 2018

Sdílet

Foxconn Autor: Jan Sedlák

Tchajwanský Foxconn skrze svoji společnost FIT Hon Teng za 866 milionů dolarů v hotovosti kupuje společnost Belkin. Pro Foxconn je to další z řady kroků, které mají diverzifikovat aktivity a nespoléhat se „pouze“ na výrobu pro jiné společnosti. Foxconn je například největším výrobcem v dodavatelském řetězci iPhonu.

Portfolio Belkinu je poměrně široké. Vyvíjí například bezdrátové routery a extendery, power banky, bezdrátové nabíječky a řadu příslušenství pro mobilní zařízení. Firma v loňském fiskálním roce vykázala tržby ve výši 789 milionů dolarů. Belkin také drží značky Linksys a Wemo.

Foxconn kromě těchto produktů od Belkinu získá také více než 700 patentů. Společnost se do nových aktivit rozšiřuje už nějakou dobu. V roce 2016 například Foxconn získal hlavní podíl v japonském Sharpu.

Foxconn také rozjel aktivity kolem průmyslu 4.0 a podobných technologií. Evropskou centrálu Foxconn DRC firma staví v Praze. Společně s KKCG zde také pod značkou SafeDX provozuje datové centrum Lucerna. Šéf Foxconnu Terry Gou považuje Česko za jednu ze svých základen.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).