Hlavní navigace

Fryc a Čech navýšili podíly v českém IoT startupu Spaceti

30. 3. 2020

Sdílet

Spaceti Autor: Jan Sedlák

Fond Reflex Capital, za kterým stojí Ondřej Fryc, navýšil podíl v českém startupu Spaceti, a to ze 14,4 na 17 procent. Druhý investor v podobě Fast Forward a Radomíra Čecha rovněž posílil, když podíl navýšil z 11,6 na 14,4 procenta. Oba subjekty do Spaceti v minulosti investovaly 28 milionů korun. Základní kapitál byl navýšen na 109 946 korun.

Většinu ve Spaceti stále dohromady drží zakladatelé a zaměstnanci. Doposud měl největší podíl šéf firmy Maxim Verteletskyi, který do navýšení ze strany Reflexu a Fast Forward měl 24,788 procenta.

Finanční výsledky startupu jsou známy do roku 2018. Spaceti tehdy bylo ve ztrátě 26,4 milionu korun. V roce 2017 ztráta činila 15,4 milionu.

Spaceti vyvíjí IoT senzory a aplikaci, díky čemuž je možné v budovách sledovat údaje jako zaplněnost zasedaček, teplota, vlhkost a další. V mobilech lze využívat navigaci. Zákazníky jsou především developeři. Senzory běží na síti NB-IoT. U nás se Spaceti stalo partnerem a zákazníkem Vodafonu, který takovou síť provozuje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).