Hlavní navigace

Fryc a zakladatelé Jobs.cz a Livesportu jsou novými spolumajiteli Deníku N

9. 7. 2019

Sdílet

Ondřej Fryc - Reflex Capital Autor: Jan Vaca, Internet Info

Zakladatel Mall.cz Ondřej Fryc, zakladatel Jobs.cz Libor Malý a zakladatel Livesportu Martin Hájek jsou novými investory tuzemského Deníku N. Vstupují do firmy Independent Press, která je mateřským podnikem N Media. Investovat mají desítky milionů korun.

Každý z nových investorů získává podíl ve výši 14,286 procenta. Stejné podíly v Independent Pressu mají již předchozí investoři Jaroslav a Silke Horákovi, Martin Vohánka, Libor Winkler a Jan Žůrek.

Tato skupina celkově drží 66,667 procenta v podniku N Media, zbylých 33,333 procenta pak patří slovenskému Denníku N. V něm mají 51 procent spolumajitelé ESETu, 49 procent pak 44 zaměstnanců novin. Vlastnická struktura je rozepsána zde.

„Do společnosti Independent Press a. s., která sdružuje české investory společnosti N media a. s. vydávající Deník N, vstupují tři noví investoři, kteří pomůžou se zajištěním rozjezdové fáze projektu. Jejich zájem je potvrzením, že se Deník N vydal po nadějné cestě, která vzbuzuje dostatečnou důvěru. Od samého začátku bylo v plánu, že se do projektu zapojí zhruba desítka investorů, zakládající investoři na sebe při startu vzali dočasně větší závazek,“ uvádí N Media ke změnám.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).