Hlavní navigace

GoEuro, německá konkurence Kiwi s hodnotou miliardy dolarů, spouští vývoj v Praze

23. 10. 2018

Sdílet

Tomáš Vocetka

Berlínská společnost GoEuro získala novou investici ve výši 150 milionů dolarů, na které se podílí například investiční fond Temasek Holdings. Firma už v předchozích kolech získala 146 milionů dolarů od Goldman Sachs, Kleiner Perkins nebo Hasso Plattner Ventures patřící zakladateli SAPu.

GoEuro má tak nyní hodnotu kolem jedné miliardy dolarů a patří mezi několik evropských „jednorožců“ a zároveň mezi úspěšné online platformy zaměřené na cestování.

Z českého pohledu je zajímavé to, že GoEuro letos jako viceprezidenta pro vývoj najala Tomáše Vocetku, který několik let vedl pražský vývoj Skypu. Vocetka mimo jiné začal budovat vývojové centrum GoEuro v Praze. Pro GoEuro jde po Berlíně o teprve druhou takovou kancelář.

Firma má v Česku otevřených několik pozic pro tradiční i seniorní frontendové a backendové vývojáře. Pracuje se s technologiemi jako React, Node.js, ES6, Redux a dalšími. Inženýrský tým v německé firmě má celkově v současné době přes sto lidí, celkový počet zaměstnanců je přes tři stovky.

GoEuro vytváří takovou obdobu pro brněnské Kiwi.com a umožňuje z jednoho místa vyhledávat dopravní spojení, nakupovat jízdenky nebo řešit zákaznickou podporu. GoEuro oproti Kiwi nabízí větší záběr, kromě letenek totiž kombinuje také autobusy, vlaky a ubytování z Booking.com (další silná cestovatelská služba z Evropy). Kiwi chce kombinaci letů a pozemní dopravy také zavádět.

Omezením GoEuro je ovšem v současné době zásah čistě na Evropu. Tam operuje v 36 zemích a 15 z nich má kompletně pokrytých. Firma by každopádně s novou investicí chtěla expandovat také mimo starý kontinent. Nebrání se také případným akvizicím. V současné době má přes 800 dopravních partnerů a přes 27 milionů měsíčních uživatelů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).