Hlavní navigace

Google chtěl koupit Snapchat za 30 miliard dolarů. Sociální sítě neumí

7. 8. 2017

Sdílet

Google začátkem roku plánoval velký nákup – Business Insider informuje, že Google za odkup společnosti Snap, která stojí za mobilní aplikací Snapchat, nabídl 30 miliard dolarů. To bylo ještě před vstupem Snapu na burzu a její zakladatel Evan Spiegel i takto vysokou cenu odmítl. Podobně v minulosti učinil už několikrát, Snap chtěl i Facebook.

Snap nakonec začátkem letošního roku vstoupil na burzu. Jeho akcie se brzy dostaly na hodnotu 27 dolarů za kus a firma byla při úpisu oceněna na 24 miliard dolarů. Její hodnota od té doby nicméně neustále padá a nyní je na necelých 16 miliardách.

I to se ale zdá být hodně. Snap je ztrátový a sám říká, že neví, zda a kdy vůbec zisku dosáhne. Jeho hlavní funkci v podobě mizících obrázků a videí navíc úspěšně zkopíroval Facebook, který tyto „stories“ nasazuje do svých aplikací jako Messenger a další.

Pro Google měl zřejmě zase Snapchat být dalším pokusem o nástup do světa sociálních sítí. Tam se obrovi dlouhodobě nedaří, projekty jako Buzz či Google+ nikdy neuspěly.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).