Hlavní navigace

Google posunul spuštění nástroje pro zálohování dokumentů na Google Drive

29. 6. 2017

Sdílet

Aktualizace 29. 6.: Google nakonec spuštění nástroje o několik týdnů odložil. Podle oznámení na jeho blogu chce ještě zohlednit připomínky, které uživatelé firmě poslali po zveřejnění záměru. Podle produktového kalendáře by novým datem mohla být středa 12. července.

Původní zpráva:

Na první pohled jde o změnu jména: aplikace Google Drive pro Mac/PC, která je momentálně integrovaná s automatickým uploadováním fotek přes Google Photos (Fotky Google), se od 28. června změní na Backup and Sync.

Nejde ale jen o přejmenování, nová verze přinese i jednu zajímavou novinku: možnost pravidelného zálohování konkrétních adresářů na Google Drive. Dnes přitom Disk Googlu funguje hlavně jako cloudové úložiště, které synchronizuje soubory do něj nahrané napříč zařízeními.

Google zatím k novince nevydal příliš mnoho detailních informací, na blogu jen upozorňuje, že Backup and Sync je určen hlavně pro koncové uživatele, ne pro zákazníky s firemním balíkem G Suite. Ti mají dál používat Google Disk a počkat, až Google spustí firemní verzi Drive File Stream, kterou momentálně testuje.

Z pohledu Googlu jde o způsob, jak uživatele přimět k většímu využívání Google Drive. Firma v základu dává 15 GB prostoru zdarma, upgrade na 100 GB vyjde na 60 Kč měsíčně, 1 TB přijde na 300 Kč měsíčně a náročnější uživatelé si mohou dále připlácet až k 30 TB za 9 000 Kč měsíčně.

Pokud přes Google Drive zálohujete fotky a videa s Google Photos, snímky v tzv. „vysoké kvalitě“ (tedy zkomprimované na maximálně 16 MP, videa pak na 1080p) se do limitu nepočítají. Z volného místa vám snímky začnou ubírat jen v případě, že jste si zvolili zálohovat je v původním (plném) rozlišení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).