Hlavní navigace

Google investuje dalších 10 miliard dolarů do kybernetické bezpečnosti

Sdílet

Jaromír Novák 26. 8. 2021
Bezpečnost - hack Autor: Depositphotos

Senior vicepresident společnosti Google Kent Walker před plánovanou schůzkou v Bílém domě oznámil na blogu, že Google v průběhu pěti let investuje dalších 10 miliard dolarů do kybernetické bezpečnosti.

Investované finanční prostředky mají za cíl posílit kybernetickou bezpečnost, včetně rozšíření „zero trust“ programů, dále mají pomoci zabezpečit dodavatelský řetězec softwaru a zvýšit bezpečnost open source produktů.

Bidenova administrativa vychází z předpokladu, že správně implementovaný „zero trust“ přístup přináší nejvyšší úroveň zabezpečení, a proto plánuje jeho rozšíření do federálních úřadů.

Google se také zavázal prostřednictvím programu Google Career Certificate vyškolit 100 000 Američanů v oborech, jako je IT podpora a datová analýza.

Výsledkem schůzky v Bílém domě 25. srpna 2021 byla výzva prezidenta Bidena, aby technologické společnosti více reagovaly na kybernetické bezpečnostní hrozby.

„Skutečnost je taková, že většinu naší kritické infrastruktury vlastní a provozuje soukromý sektor a federální vláda nemůže tuto výzvu zvládnout sama,“ řekl Biden ve svém projevu před summitem. „Věřím, že máte moc, kapacitu a odpovědnost zvýšit laťku kybernetické bezpečnosti. Nakonec nás čeká ještě hodně práce,“ řekl prezident Biden. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.