Hlavní navigace

Google kupuje službu Tenor, obří databázi animovaných GIFů

28. 3. 2018

Sdílet

Tenor

Google oficiálně potvrdil, že kupuje společnost Tenor. Ta provozuje databázi statických i animovaných GIFů, které následně využívají různé služby. Databáze Tenoru je populární třeba v komunikátoru Facebook Messenger.

I díky němu měl Tenor koncem loňského roku přes 300 milionů unikátních uživatelů a podařilo se mu dostat přes 12 miliard hledání za měsíc. V databázi Tenoru lze najít i řadu českých GIFů. Populární je třeba „Je to kampáááň“ s Andrejem Babišem.

Google chce Tenor integrovat do řady svých služeb, včetně vlastních nástrojů pro komunikaci. GIFy se obecně stávají – podobně jako hashtagy a smajlíci – součástí psané a vizuální komunikace.

Obchodní model Tenoru funguje tak, že firma vytváří reklamní GIFy s inzerenty a zároveň je možné si zaplatit lepší pozici ve vyhledávání. Používání takzvaných GIF klávesnic také generuje data. To pro Google může být zajímavé. Mimo jiné se alespoň částečně podívá do populárních aplikací, jako je právě Messenger.

Nový majitel také slibuje, že vedle integrací do vlastních aplikací Tenor ponechá tak, jak je. Cena transakce nebyla zveřejněna. Na trhu se vedle Tenoru pohybují také další podobné služby jako Giphy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).