Hlavní navigace

Google letos omezí nábor a přehodnotí investice

16. 4. 2020

Sdílet

Sundar Pichai - Google Autor: Google

Současná situace dopadá i na byznys a chod vyhledávacího hegemona, Sundar Pichai v dopise zaměstnancům, který odcitovala agentura Bloomberg, varuje, že firma pro letošní rok chystá radikální omezení náborů a bude přehodnocovat investiční aktivity. 

Firma by měla prakticky zastavit nábor mimo takzvané strategické aktivity. „Pro celkovou představu,  v roce 2019 jsme najali 20 000 zaměstnanců a na rok 2020 jsme cílili na podobné číslo. V prvním čtvrtletí jsme stačili přibrat na palubu 4 000 nováčků a další tisíce ještě čekají na začlenění. Nejen, že čelíme zpožděním a neschopnosti zajistit pro všechny základní vybavení, jako jsou notebooky a bezpečnostní klíče, problematické začíná být také jejich rychlé zaškolení a produktivní začlenění do nových týmů,“ uvádí v dopise CEO společnsoti Alphabet důvody pro takové rozhodnutí.

Přehodnocení se mají dočkat také již naplánované letošní investice. Ty sice budou i nadále pokračovat, ale ve sníženém objemu, šetřit firma začne například na vybavení a  marketingu, ale také třeba na investicích do datových center.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).