Hlavní navigace

Google měl velký výpadek, nešel Gmail, Google Docs ani další služby [AKTUALIZACE]

Sdílet

David Slížek 14. 12. 2020
  • text zprávy jsme průběžně aktualizovali, v 13:31 Google oznámil, že se služby postupně vracejí do normálního provozu

Cloudové služby Googlu měly asi 40minutový výpadek. Uživatelé se nemohli dostat ke svým e-mailům v Gmailu, dokumentům v Google Docs či uložených na Google Drive. Nejel ani videoserver YouTube, nefungoval komunikační Google Meet a mimo provoz byla také například služba Google Analytics na analýzu návštěvnosti.


Autor: screenshot, Lupa.cz

Autor: screenshot, Lupa.cz

Výpadek začal kolem 12:50 našeho času. Podle serveru DownDetector, který shromažďuje hlášení lidí o problémech s online službami, se potíže týkaly zejména Evropy, ale i dalších míst ve světě.


Autor: screenshot, Lupa.cz

Statusový web Googlu se stavem jednotlivých služeb Google Workspace problémy potvrdil, detaily o jejich příčinách ale zatím nepřidal, kromě toho, že se uživatelé nemohou ke službám přihlásit – to by odkazovalo nejspíš na nějaký problém s autentizací.


Autor: screenshot, Lupa.cz

Cloudová služba Google Cloud by měla podle svého dashboardu fungovat bez problémů. Hlášení některých aplikací, které Google Cloud používají, tomu nicméně neodpovídají. Za částečnou nedostupnost se na Twitteru omluvila například eRouška:

V 13:31 Google na statusové stránce napsal, že se jeho služby vracejí k normálu. „Funkčnost služby Gmail již byla pro některé uživatele obnovena. Úplné zprovoznění pro všechny uživatele očekáváme v nejbližší době. Upozorňujeme, že se jedná o rámcový odhad, který se může změnit,“ stojí například u mailové služby Gmail.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.