Hlavní navigace

Google Mapy ukáží cestu k zaparkovanému autu. V USA poznají i placené parkoviště

Sdílet

Jan Beránek 27. 4. 2017

Nová aktualizace Google Maps přinesla i českým uživatelům, respektive především motoristům, praktickou možnost. Po zaparkování si stačí označit místo, kde auto stojí, a navigace pak uživatele dovede k autu zpátky. 

Ovládání je jednoduché, stačí kliknout na aktuální polohu a v nabídce se objeví položka „Nastavit jako parkovací místo“. Google testuje i práci s placenými a bezplatnými parkovišti

Mapy informují řidiče o možnostech parkování už před začátkem navigace. Zatím se to ale týká jen několika větších amerických měst. 

V Česku se zatím objevují první aplikace pro parkování. A to především v Praze, kde ulice loni pokryly různobarevné čáry a pro řidiče je teď složitější najít místo, kde jim nehrozí pokuta nebo odtažení. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 4. 2017 11:35

  KarelI

  Zvláštní, mě to upozorňuje na to kde jsem nechal auto samo od sebe už několik let a funguje to snad ve všech zemích Evropy co jsem byl...

 • 27. 4. 2017 10:45

  lazywriter (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  A když se při návrhu přemýšlí, tak se to udělá prostě tak, že si telefon pamatuje místo, kde se odpojil od handsfree auta. Jako to děla konkurence.

 • 27. 4. 2017 12:13

  asfsdf (neregistrovaný) 15.90.166.---

  muj WP phone tohle umi roky :D