Hlavní navigace

Google se údajně chystá na Fitbit

30. 10. 2019

Sdílet

fitbit

Google, respektive jeho mateřská společnost Alphabet, se podle agentury Reuters chystá koupit výrobce sportovních wearables zařízení Fitbit.

Po provalení učiněné nabídky vzrostly akcie Fitbitu skokově až na úroveň z února, tedy před tím, než se akcie výrobce nositelné elektroniky vydaly na dlouhou a neradostnou cestu do zapomnění. Oproti tržnímu dnu, na které akcie narazily v srpnu na ceně 2,8 dolaru, jsou aktuálně více jak na svém dvojnásobku. 

Přestože je společnost pod čím dál větším tlakem velkých doširoka rozkročených hráčů především z Číny (Xiaomi, Huawei) i prémiových výrobců jako je Apple, má oproti konkurenci jednu výhodu, kterou jí již nikdo neodepře – zapsala se do historie coby průkopník oboru. Obchodně se ale firmě příliš nedaří, za zveřejněný druhý kvartál letošního roku zvládla při tržbách 313,6 milionu dolarů (přes 7 miliard Kč) vytvořit ztrátu okolo 36 milionů dolarů (827 milionů korun).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).