Hlavní navigace

Google spouští Subscribe, přihlašování k předplatnému médií přes účet Googlu

21. 3. 2018

Sdílet

Subscribe with Google Autor: Google

Přihlašovat svým Google účtem se už můžete na řadu různých služeb. Brzy k nim má přibýt také možnost registrovat se k odběru placených online médií. Službu Subscribe with Google firma oznámila jako součást balíčku, který má vydavatelům pomoci získat více předplatitelů.

Čtenář přihlášený ke svému Google účtu si bude moci koupit předplatné, zaplatit za ně prostřednictvím platebních metod Googlu a pak se přihlašovat na weby předplacených médií svými přihlašovacími údaji Googlu. Bude to fungovat jak na desktopu, tak v mobilních zařízeních. Jakmile bude uživatel přihlášený ke svému Google účtu, nebude už muset nic vyplňovat a k obsahu předplaceného média se dostane automaticky.


Autor: Google

Zjednodušení procesu registrace a přihlašování má médiím přinést více předplatitelů. Google navíc slibuje, že se čtenářům budou články z jimi předplacených médií prominentně zobrazovat ve speciálním boxu u výsledků vyhledávání. Google uživatelům nabídne také možnost napojit na Google účet už dříve zakoupené předplatné.

Přihlašování přes Gogle nebude pro vydavatele zdarma. Výši poplatku Google nezveřejnil, oficiálně jen řekl, že má pouze zaplatit náklady a že na službě nechce vydělávat.

Službu Google spustí nejprve s vybranými médii na celém světě. Vydavatelé, kteří mají do budoucna o službu zájem, se zatím mohou registrovat na speciální stránce.


Autor: Google
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 3. 2018 12:32

    xor (neregistrovaný)

    Jo, pro vydavatele to bude asi tak výhodné, jak je pro výrobce HW Android ...

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).